הורוסקופ

מה זה?

הורוסקופ (באנגלית: Horoscope, מיוונית: horoskopos, "מבט לשעה") הוא מושג באסטרולוגיה, אשר במקור שימש להתייחסות למפת לידה אסטרולוגית, אך בהמשך התקשר בשפה השוטפת לתחזיות אסטרולוגיות בעיתונות, המבוססות על מיקומי השמש בגלגל המזלות האסטרולוגיים.

השיטה מתבססת על מיקומי הכוכבים האקטואליים בגלגל, והזוויות הנוצרות ביניהם לבין המזל בו נמצאה השמש בעת הלידה של הקורא.

וויקיפדיה - הורוסקופ

אסטרולוגיה (באנגלית: Astrology - מלשון אסטרו- כוכב ולוגוס - תורה, ובעברית: אצטגנינות) היא האמונה שקיים קשר בין מצבם של גרמי השמים ובין מעשיהם ותכונותיהם של בני אדם. בפרט, מנסה האסטרולוגיה לחזות את העתיד לפי מיקומם של גרמי השמים. הגופים השמימיים העיקריים שמשמשים את האסטרולוגים בחיזוי הם השמש, הירח, כוכבי הלכת במערכת השמש, נקודת האופק ונקודת רום השמיים.

וויקיפדיה - אסטרולוגיה

זה באמת פשוט: הורוסקופ הוא מפה אסטרולוגית שמחושבת על בסיס התאריך, השעה ומקום לידה. תרשים זה גם יכול להיות מחושב לאירוע, לשאלה, ואפילו למדינה! סמלים המשמשים לייצוג כוכבי לכת, סימנים, וקשרים גיאומטריים נקראים היבטים. ברוב המקרים, הורוסקופ באסטרולוגיה המערבית משורטט על גלגל. האסטרולוג לומד את התרשים שלך ומנתח את הדפוסים והגורמים שמתארים את האישיות והצרכים שלך. במובן מסוים, האסטרולוג 'קורא' את המידע הכלול בתרשים שלך.

היום רוב האסטרולוגים המקצועיים משתמשים במחשבים כדי לבצע את החישובים המורכבים הכרוכים בהשגת ההורוסקופ שלך. הנוסחאות המתמטיות שהומצאו בעבר תורגמו לתוכנות מחשב. עם זאת, כדי להיות אסטרולוג מקצועי מוסמך עדיין יש עליו ללמוד כיצד לבצע את החישובים האלה לבד.

רוב האנשים רוצים לדעת מה "הורוסקופ שלי" או מה "הורוסקופ יומי" שלהם אומר, ואפילו מה התחזית האסטרולוגית לימים הקרובים.

תרשים שמיימי, או תרשים לידה נראה בערך כך:
דוגמה לתרשים שמיימי

אצלנו במזל שלי, אנו מנתחים הכל לפי ארבע קטגוריות, על מנת לקבל דיוק רב ככל הניתן: הורוסקופ אהבה, הורוסקופ כספים, הורוסקופ בריאות והורוסקופ כללי.